Објавено на:

Следува инвазија на Одеса!

t

Претставникот на одбраната на Одеса Сергеј Братчук изјави дека во понеделникот, 21 март, руски окупатори пукале во Одеса од поморска артилерија.

„Како резултат на утринското гранатирање на непријателот од поморска артилерија, неколку домаќинства во Одеса беа оштетени. Фала му на Бога, немаше жртви“, рече Братчук на Телеграм.

Нема жртви или повредени.

Според Радио Слобода, погодени најмалку две станбени згради на морскиот брег околу 6:00 часот, при што оштетиле станбен комплекс и мала приватна куќа.

Силите на Руската Федерација, напредувајќи кон Украина од Крим, се обидуваат да го заобиколат Николаев. Ова беше објавено во Министерството за одбрана на Британија. Голем дел од проруските Телеграм канали најавуваат напад на Одеса во текот на денешниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…

(Во живо) БРУКА: Тројца адвокати наплатиле скоро…

Уредникот на Инофмакс, Александар Митовски, во денешната…

Маричиќ: Сега мора да има национален консензус…

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска…