Објавено на:

Следува инвазија на Одеса!

t

Претставникот на одбраната на Одеса Сергеј Братчук изјави дека во понеделникот, 21 март, руски окупатори пукале во Одеса од поморска артилерија.

„Како резултат на утринското гранатирање на непријателот од поморска артилерија, неколку домаќинства во Одеса беа оштетени. Фала му на Бога, немаше жртви“, рече Братчук на Телеграм.

Нема жртви или повредени.

Според Радио Слобода, погодени најмалку две станбени згради на морскиот брег околу 6:00 часот, при што оштетиле станбен комплекс и мала приватна куќа.

Силите на Руската Федерација, напредувајќи кон Украина од Крим, се обидуваат да го заобиколат Николаев. Ова беше објавено во Министерството за одбрана на Британија. Голем дел од проруските Телеграм канали најавуваат напад на Одеса во текот на денешниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Горд сум што успеавме да го зачуваме…

НАТО членките го потрошија своето оружје во…

Две третини од земјите на НАТО го…

Спасовски: Државата и граѓаните се безбедни со…

Со #СДСМ, граѓаните и државата се на…

Кадиров: Целта на специјалната операција е целосно…

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, на апликацијата…

Каде исчезнаа 170.000 Македонци од Пиринска Македонија?

Бугарската ирационална и антимакедонска политика повторно исплива…