Слeдете нè: Вечерва “Тешки муабети” со Кристиан Јандриоски

t

Вечерва во “Тешки муабети” заедно со Александар Митовски – Мечка и Милош Милошевски, ни гостува истакнатиот член, но и еден од најголемите критичари на актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, Кристиан Јандриоски.

Разговараме на актуелни теми и во врска со последните случувања во Македонија.

Емисијата може да ја следите во живо на You Tube каналот на Инфомакс и нашата официјална Фејсбук страна. Ве повикуваме да дебатирате и да поставувате прашања во живо на стримовите или во нашата Телеграм група за дебата.

Почнуваме во 21 часот, следете нè!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ