Собраниска делегација ќе положи свежо цвеќе во Алејата на великаните

t

По повод одбележувањето 31 годинa од независноста на Република Македонија, собраниска делегација, предводена од потпретседателот Горан Мисовски, ќе положи венци цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски на Алејата на великаните, Градски гробиштата Бутел.

Во делегацијата ќе бидат и пратеничките Марија Георгиевска, Мерита Колчи Коџаџику и Жаклина Пешевска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трета “несреќа”, “ги стигнаа клетвите”: Пропадна новиот…

И третиот обид за избор на претседател…

Браќата “не’ шутнаа”: Бугарските пратеници бараат и…

Додека македонските власти се фалат дека добрососедството…

Владата ќе му предложи на Собранието продолжување…

Владата на Република Македонија на 82-та седница…

Собраниска делегација ќе положи свежо цвеќе во…

По повод одбележувањето 31 годинa од независноста…

Ќе има ли кворум? По вчерашниот “амин”…

Собранието денес со почеток во 12 часот,…