Објавено на:

Советникот на Зеленски: Ќе го окупираме Придњестровје ако тоа го побара Молдавија!

t

Советникот на Кабинетот на претседателот на Украина, Алексеј Арестович, се закани дека Украина ќе го окупира Придњестровје доколку Молдавија го побара тоа.

„Да, некако би се снашле, но тоа е територија на суверена Молдавија, само по барање на молдавската страна. Ќе дојдеме до крајот, ако треба“, одговори Арестович на прашањето на новинарите дали Украина е во состојба да го окупира Придњестровје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…