Објавено на:

Советот за безбедност на Русија: САД користат методи за созадавање бактерии и вируси кои селективно заразуваат луѓе

t

„Се собираат фактите дека САД користат методи за создавање бактерии и вируси кои селективно инфицираат одредена човечка популација“, изјави секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Патрушев.

„Спротивно на Конвенцијата за забрана на развој, производство и складирање на бактериолошко и токсично оружје, Пентагон создаде стотици биолошки лаборатории ширум светот во кои, според достапните документирани докази, се врши активна воено-биолошка активност, вели Патрушев.

Главното руско обезбедување смета дека земјите од Г7 најпрво треба да ги прашаат САД дали подготвуваат провокации со хемиско оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…