Објавено на:

Советот на Европа остана без 33 милиони евра: Русија нема намера да ја плати годишната чланарина

t

Советот на Европа остана без 33 милиони евра од чланарината на Русија.

Русија оваа година не ја плати годишната членарина во Советот на Европа и нема смисла да го прави тоа, бидејќи ќе се повлече од организацијата „без да чека надворешни одлуки“, изјави потпретседателот на Советот на Федерацијата, Константин Косачев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Им забранија да купуваат дијаманти: Советот на…

Советот на ЕУ усвои нови мерки против…

(Видео) РУСКАТА АРМИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА ПОВТОРНО ПРИСТИГНУВА…

Првиот железнички состав натоварен со борбена и…

МНР потврди: Русија ќе им продава на…

Руското Министерство за надворешни работи потврди за…