Совет за Славјанка: Нападни ја Русија денски, хеликоптерите не летаат ноќе

t

Твит на денот:

“Кажете ѝ на Славјанка нека го планира нападот денски, нашите 2 хеликоптери не можат да летаат навечер” пишува во објавата на твитер профилот “Мила на мајка”

Изјавата на новата министерка за одбрана стана главна мета и инспирација за потсмев на “твитерџиите”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…