Совет за Славјанка: Нападни ја Русија денски, хеликоптерите не летаат ноќе

t

Твит на денот:

“Кажете ѝ на Славјанка нека го планира нападот денски, нашите 2 хеликоптери не можат да летаат навечер” пишува во објавата на твитер профилот “Мила на мајка”


Изјавата на новата министерка за одбрана стана главна мета и инспирација за потсмев на “твитерџиите”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Целата ЕУ може да се соочи…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Лидер на руска партија предложи Калининград да…

Лидерот на руската политичка партија Праведна Русија…

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…