Објавено на:

Сончево време со мала облачност

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, на североистокот значително облачно . Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер северен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Облачно и врнежливо време со кратки сончеви…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево време со мала облачност

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево но студено време со малку ветер

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…