Сонот на Меси продолжува, Аргентина по пенали до 1/2 финалето

t

Фудбалската репрезентација на Аргентина победи во четвртфиналето на Светското првенство против Холандија.

По драматични 120 минути, резултатот се решаваше на пенали со 4-3 (2-2).

Иако беше во водство во поголемиот дел од натпреварот, Аргентина доби пресврт во последната минута од судиското продолжение, кога Холанѓаните израмнија на 2:2.

Сепак, тимот на Меси е тој што ќе се соочи со Хрватска, која претходно денеска, исто така на пенали, го елиминираше Бразил.

Хрватска и Аргентина ќе играат за финалето во вторник од 20 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во…

Како што известуваат од неговиот тим, в…

(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од…

Силен ветер и бура се забележани во…

Дуда: Ќе кренам железна завеса до небо…

Во своето обраќање до медиумите, Дуда истакна…

Грковска од Вашингтон: Со одолговлекување на членството…

За Македонија, како најнова членка на НАТО…