Сонот на Меси продолжува, Аргентина по пенали до 1/2 финалето

t

Фудбалската репрезентација на Аргентина победи во четвртфиналето на Светското првенство против Холандија.

По драматични 120 минути, резултатот се решаваше на пенали со 4-3 (2-2).

Иако беше во водство во поголемиот дел од натпреварот, Аргентина доби пресврт во последната минута од судиското продолжение, кога Холанѓаните израмнија на 2:2.

Сепак, тимот на Меси е тој што ќе се соочи со Хрватска, која претходно денеска, исто така на пенали, го елиминираше Бразил.

Хрватска и Аргентина ќе играат за финалето во вторник од 20 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лога најавува дека уставните измени можеби нема…

Преамбулата на Уставот со внесување на помалите…

Шокнатна изјава на разрешениот министер за одбрана:…

Разрешениот министер за одбрана на Израел, Јоав…

Франција ги забрани сите социјални мрежи на…

Француската влада соопшти дека на сите државни…

Утре ќе се знае дали „Цар Борис“…

Утре ќе се знае дали Цар Борис…

Следете нè: Вечерва во 21 часот “Тешки…

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…