Објавено на:

Сонцето од Кутлеш гордо се вееше во германската ,,Бундеслига” (Фото)

t

Дарко Чурлинов и тимот на Шалке 04 по само една сезона мината во втората по ранг фудбалска лига во Германија, се вратија во првата лига и тоа како првопласирани на табелата.

Репрезентативецот на Македонија имаше своја добра улога оваа сезона во екипата на Шалке, а во клучниот натпревар за влез во првата лига забележа и една асистенција.

Сонцето од Кутлеш и копија на артефакт кој наликува на штитот на Александар Македонски се појавија на социјалните мрежи како дел од промоцијата на новиот член на првата лига на Германија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

За Барди има интерес од Алмерија, но…

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец…