Објавено на:

Сончево и топло за викендот, во понеделник и вторник пороен дожд и грмежи

t

За време на викендов ќе преовладува сончево и топло време. Во текот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време, но во попладневните часови ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, особено во вторник, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од 5 до 11 степени, а дневните од 15 до 24 степени. Во Скопје утринската температура ќе достигне до 9 степени, а дневната до 23 степени, информираат од УХМР.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската амбасадорка во Бугарија: Барам од Москва…

Амбасадорката на Русија во Бугарија, Елеонора Митрофанова…

(Во живо) Прес-конференција на Ковачевски: Што одлучи…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски ќе…

Јакимовски: Мицкоски се концентрира како да излаже…

“Ако не умрам од тешка болест ќе…

Турција и Русија ги поврзуваат заеднички проекти,…

Турција и Русија ги поврзува соработка, Анкара…

Нашата врска е на пауза, ова не…

Првата дама на Украина, Олена Зеленска (44),…