Сообраќајка во струмичко: Тeшко повpeдена постара жена откако беше пpeгазена од комбе

t

На 05.01.2022 во 08.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Колешино, струмичко, товарно возило „цитроен џампер“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.В.(57) од с.Босилово, струмичко, удрило во Д.М.(79) од с.Колешино. Во несреќата со тешки телесни поврди се здобила Д.М. констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукаревска од Струмица: СДСМ е сојузник на…

СДСМ е сојузник и партнер на земјоделците,…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Македонската фудбалска репрезентација ја победи Ерменија

Во пријателски натпревар одигран попладнево во Струмица,…

Хорор во струмичко:  Ја натепал мајка му…

Триесет и осумгодишен струмичанец ја нападнал физички…

Продолжуваат церемониите: Костадинов ги пречека во кабинет…

Градоначалникот на Струмица, Коста Костадинов вечерва во…