Сообраќајка во струмичко: Тeшко повpeдена постара жена откако беше пpeгазена од комбе

t

На 05.01.2022 во 08.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Колешино, струмичко, товарно возило „цитроен џампер“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.В.(57) од с.Босилово, струмичко, удрило во Д.М.(79) од с.Колешино. Во несреќата со тешки телесни поврди се здобила Д.М. констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Семејна драма во Струмица: Се тепале татко…

На 01.05.2022 во 21.35 часот во СВР…

Голем пожар во струмичко: Горат 20 хектари…

Пожарот кој избувна претпладне во атарите на…

Драма во Струмица: Полицајци претепале граѓанин и…

Денеска (19.04.2022) Одделот за внатрешна контрола, криминалистички…

Уште една тажна вест: Почина велосипедистот кој…

Денеска (08.04.2022) во 09:55 часот во СВР…