Објавено на:

Сообраќајка во Центар, повреден мотоциклист

t

Мотоциклист е повреден во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на булеварот „11 Октомври“ во Скопје, дознава Прес24.

Од Министерството за внатрешни работи за порталот велат дека според првичните информации, несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „пежо“ и мотоцикл, и двете со скопски регистарски ознаки.

Во моментот се врши увид, а просторот е обезбеден. Откако увидот ќе заврши, МВР ќе даде повеќе детали за несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бурна свадба во Тетовско: 60-годишник пукал од…

Тетовската полицијата информира дека половина час пред…

(Видео) Еве како ќе изгледа мега паркот…

Општина Ѓорче Петров ќе добие МЕГА ПАРК…

Полицајка и постар маж повредени во судирот…

Вчера во 08:35 часот било пријавено дека…

Пороен дожд, грмежи, град и силен ветер:…

Подрачјето на земјава од утре до средината…

Што допре Свето Пивара се исуши: Како…

Феноменот Свето Јаневски, познат како Свето Пивара,…