Сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица: Сообраќајот е привремено во прекин

t

Поради сообраќајна несреќа во моментов во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица.

Според информации на дежурната служба на ЈП „Македонијапат“, несреќата се случила откако возило удрило во „ригола“ на патот.

Оттаму информираа дека застојот е поради тоа што возилото се наоѓа на коловозот. Очекуваат брза реакција со што за кратко време сообраќајот ќе биде нормализиран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во делчевско село пронајдени гранати од Втората…

Вчера претпладне во полициска станица било пријавено…

Средношколци од Делчево финалисти на UPSHIFT кампот…

Тим од средношколци од Делчево заедно со…

Снег во Делчево и Дебар: Возачите да…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

(Фото галерија) Интервју со млад уметник од…

Младите уметници често имаат тежок пат, особено…

Дојави за бомби и во Делчево: Маж…

Синоќа околу 19 часот во ПС Делчево…