Сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица: Сообраќајот е привремено во прекин

t

Поради сообраќајна несреќа во моментов во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица.

Според информации на дежурната служба на ЈП „Македонијапат“, несреќата се случила откако возило удрило во „ригола“ на патот.


Оттаму информираа дека застојот е поради тоа што возилото се наоѓа на коловозот. Очекуваат брза реакција со што за кратко време сообраќајот ќе биде нормализиран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) “Три дена криевте убиство на дете”:…

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија,…

(Фото ) Како во хорор филм: Вработени…

Вработени во детска градинка во Делчево колеле…

Македонец и Бугарин разменувале епрувети пред здравствениот…

Вчера во Делчево, полициски службеници од Регионалниот…

Исчезнат делчевец пронајден мртов

Жител на Делчево, кој бил пријавен за…