Сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица: Сообраќајот е привремено во прекин

t

Поради сообраќајна несреќа во моментов во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица.

Според информации на дежурната служба на ЈП „Македонијапат“, несреќата се случила откако возило удрило во „ригола“ на патот.

Оттаму информираа дека застојот е поради тоа што возилото се наоѓа на коловозот. Очекуваат брза реакција со што за кратко време сообраќајот ќе биде нормализиран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Делчево: Силувано 15-годишно девојче!

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица…

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

(Фото-галерија) МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ: Мелани Трајковска избрана за…

17-годишната Мелани Трајковска од Делчево годинава ја…

Конгоанските мигранти ја напуштија зградата на поранешната…

Десетиците мигранти по потекло од Конго кои…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…