Сообраќајка помеѓу полициско возило и патнички автомобил, повpeдено едно лице

t

На 18.01.2022 во 22.20 часот било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР, управувано од В.П.(23) од Скопје, вработен во МВР и патничко возило „тојота јарис“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.М.(27) од Скопје. Во незгодата со телесни повреди се здобила сопатничката во возилото „тојота јарис“, Н.Р.(31) од Велес, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Автомобил собра пешак на тротоар –…

Еден жител на Белград имаше неверојатна среќа…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

131 сообраќајни прекршоци во Скопје, од кои…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…