Објавено на:

Сообраќајната полиција вчера изрече 512 казни

t

Министерството за внатрешни работи соопшти дека за време на вчерашните сообраќајни контроли спроведени низ Македонија изречени се вкупно 512 прекршочни казни, од кои дури на 374 возачи им се нашишани казни а брзо возење. 

Сообраќајните контроли биле спроведени за казнување на возачи кои ја пречекориле дозволената брзи на возење, но се изречени и 147 видови на други прекршоци.


Од МВР велат дека 19 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 180 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 194 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредува МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кутиите се поставени пред Зоолошка градина: Оставајте…

Кутиите каде што може да ги оставите…

Ќе поскапи евтината струја?

Можно е поскапување и на евтината струја,…

Латас: ДУИ е насилна партија, тоа што…

Такви сцени не доликуваат ни на слава,…

Пукање во Арачиново: Три лица се јавиле…

На 28.06.2022 во 02.48 часот во СВР…

Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ,…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во своето…