Објавено на:

Сообраќајната полиција вчера изрече 512 казни

t

Министерството за внатрешни работи соопшти дека за време на вчерашните сообраќајни контроли спроведени низ Македонија изречени се вкупно 512 прекршочни казни, од кои дури на 374 возачи им се нашишани казни а брзо возење. 

Сообраќајните контроли биле спроведени за казнување на возачи кои ја пречекориле дозволената брзи на возење, но се изречени и 147 видови на други прекршоци.

Од МВР велат дека 19 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 180 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 194 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредува МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…