Сообраќајна незгода во Дебар: Пешак тешко повреден откако бил удрен од автомобил

t

На 24.12.2021 година во 09.00 часот, на улицата „100“ во Дебар, се случила сообраќајна несреќа во која, патничко моторно возило „туран“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од З.Ч.(43) од Дебар, удрило во А.М.(71) од селото Новак, Центар Жупа, информира МВР.

А.М. е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19 годишен возач од Скопје излета со…

Денеска (26.11.2023) во 03.25 часот било пријавено…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…

Хорор во Германија: 14-годишник избоде и уби…

Седумгодишно момче почина откако наводно било избодено…

Почина поранешниот италијански претседател, Наполитано

Џорџо Наполитано, претседател на Италија во два…