Сообраќајна незгода во Штип: Пешак тешко повреден откако бил удрен од автомобил

t

На 04.01.2022 во 06.05 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Штип, патничко возило „фиат добло“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(52) од Штип, удрило во пешакот И.Ц.(43) од Штип, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.


Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограбена и претепана скопјанка во Карпош

На 27.05.2022 во 09.00 часот Т.Л.(74) од…

Започнува зрачењето: Три компании во трка за…

– По завршувањето на јавната расправа до…

Бугарскиот амбасадор во САД: Има обид да…

„Има обид да се протурка резолуција со…

Лозарите оставени на цедило: Нема договор за…

По соопштението на ВВ „ Тиквеш “„за…

Работник во Македонија почина од струен удар

МВР објави дека работник во фабрика во…