Сообраќајна несреќа во Кичево: Со југо се забил во две паркирани возила – возачот се здобил со тешки повреди

t

На 09.01.2022 во 11,00 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Охрид, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „југо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(59) од селото Другово, паркирано товарно моторно возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост од Д.Р.(49) од кичевското село Вранештица и паркирано патничко моторно возило „џета“ со кичевски регистарски ознаки, сопственост на С.М.(46) од Кичево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Е.А., констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

Увид на местото на настанот изврши увидна екипа од ОВР-Кичево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…

Добро утро со Инфомакс: Во шумата јас…

Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето или Касапот е македонски  револуционер,…