Сообраќајна несреќа во Штип – Прегазени жена и девојче

t

Синоќа околу 20.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Сутјеска” во Штип, патничко возило „фиат стило”, со штипски регистарски ознаки, управувано од С.С.(45) од Штип, удрило во У.Ш.(47) и малолетничка, двете од Штип.

Во несреќата У.Ш. се здобила со тешки телесни повреди, а малолетничката со телесни повреди констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на местото извршила екипа на СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вратен избеган затвореник од затворот во Штип

На 07.02.2023 во 20.35 часот во Радовиш,…

Последниот нека го изгаси светлото: 81 ученик…

Осумдесет и еден ученик од штипските основни…

Судски полицаец од Штип пронајден мртов!

Судски полицаец од Штип, кој бил на…

Кој стигне краде: Приведени седуммина крадци во…

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при…

ШТИП И КАВАДАРЦИ ВЕЧЕРВА КАКО ГАСНА КОМОРА:…

Кавадарци вечерва е како гасна комора, а…