Објавено на:

Сообраќајна несреќа кај “Пресека” го блокираше патниот правец Охрид-Кичево

t

Сообраќајна несреќа што се случи во близина на планинскиот превој Пресека на патот Охрид-Кичево попладнево, го отежна сообраќајот и блокираше илјадници граѓани на патниот правец и попатните места.

Според изјавите на граѓани кои се заглавени, создадена е колона долга неколку километри, која се движи многу бавно.

Според првичните информации, во судирот учествувале две возила. Засега нема информации за повредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…