Сообраќајна несреќа на патот Охрид-Свети Наум: Учествувало Ауди со албански регистарски таблички

t

Вечерва околу 19.30 часот на патот од Охрид кон Свети Наум, поточно помеѓу Градиште и Трпејца се случила сообраќајна несреќа.

На местото на настаност според нашите информации се уште има увидна екипа на полциијата.

Сообраќајната несреќа се случила помеѓу службено возило марка Шкода и Ауди со албански регистарски таблички.

Засега нема информации за повредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…