Објавено на:

Сообраќајна несреќа откри малолетни дилери на дрога во Струмица

t

СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмница против двајца 17-годишници од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 12.04.2022 на крстосница од ул.„Мајка Тереза“ и ул.„Тодор Проески“ во Струмица при вршење увид по случена сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и мотоцикл, управуван од малолетник, под мотоциклот биле пронајдени 13 ќесички со марихуана.

На 15.04.2022, по претходна судска наредба, бил извршен претрес во домот на малолетникот во Струмица, во присуство на неговиот дедо, при што била пронајдена и одземена марихуана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затворски полицаец од Струмица однел затвореник да…

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М.(42)…

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа!

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа,…

Лукаревска од Струмица: СДСМ е сојузник на…

СДСМ е сојузник и партнер на земјоделците,…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Македонската фудбалска репрезентација ја победи Ерменија

Во пријателски натпревар одигран попладнево во Струмица,…