Објавено на:

Сопругата на Бајден позитивна на Ковид-19

t

Првата дама на САД, Џил Бајден е позитивна на Ковид-19, соопштија од Белата куќа.

Симптомите се умерени, ќе биде во изолација најмалку пет дена, додаваат оттаму.

Претходно претседателот Бајден двапати беше тестиран позитивен на коронавирусот, а во текот на вчерашниот ден дека е позитивен објави и шефот на Пентагон, Лојд Остин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Швајцарија ќе уништува 10,3 милиони дози вакцини…

Швајцарија е принудена да уништи 10,3 милиони…

Нема починати од Ковид-19: Ова е денешната…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

ЕУ го одобри лекот на Астра Зенека…

Астра Зенека денеска соопшти дека нејзиниот комбиниран…

Конечно добра вест: СЗО вели на повидок…

Светот никогаш не бил во подобра позиција…

39 реинфекции, тројца починати: Ова е денешната…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…