Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е баксуз”, другите бараат оставка од Милевски!

t

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од бугарските репрезентативци со 1 спрема нула.

Натпреварот од самиот почеток до крајот помина во тензична атмосфера на теренот и трибините, но и на социјалните мрежи каде има бурни реакции.

Божидар Божиновски на Фејсбук напиша:

“И порано имаат победувано овде со поддршка на Австриец…

Со Ковачевски на трибина и добро е само еден гол шо примивме досега…

Професорката Ванковска пак констатираше дека премиерот Ковачевски од “прва рака” можеше да види “колку се обичаме” со Бугарите.

Македонската јавност и фановите, пак, на објавата на македонската фудбалска репрезентација на Фејсбук за поразот во огромен број бараат оставка од селекторот Благоја Милевски.

Нивните коментари во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Котлар: Она што ни го кажуваат членовите…

Историските вистини не се потребни во политичката…

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

“Македонски Бугарин” од Охрид: Бугарските клубви се…

Антибугарската реторика се засили во Република Македонија…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

ЛЕВИЦА БАРА ИТЕН ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ СО…

ЛЕВИЦА НА СЕДНИЦА НА ЦК ГО РЕАФИРМИРА…