Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е баксуз”, другите бараат оставка од Милевски!

t

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од бугарските репрезентативци со 1 спрема нула.

Натпреварот од самиот почеток до крајот помина во тензична атмосфера на теренот и трибините, но и на социјалните мрежи каде има бурни реакции.

Божидар Божиновски на Фејсбук напиша:

“И порано имаат победувано овде со поддршка на Австриец…

Со Ковачевски на трибина и добро е само еден гол шо примивме досега…

Професорката Ванковска пак констатираше дека премиерот Ковачевски од “прва рака” можеше да види “колку се обичаме” со Бугарите.

Македонската јавност и фановите, пак, на објавата на македонската фудбалска репрезентација на Фејсбук за поразот во огромен број бараат оставка од селекторот Благоја Милевски.

Нивните коментари во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешен бугарски вице-премиер: Скопје и Софија да…

Ситуацијата во бугарско-македонските односи треба да се…

(Фото) Радев се сретна со Пендиков: Немало…

Бугарската држава нема да толерира насилство врз…

Ковачевски најостро го осудува каменувањето на македонскиот…

Премиерот Димитар Ковачевски преку објава на Фејсбук…

Левица бара МНР да го осуди нападот…

„Вчера Македонците во Бугарија повторно беа жртва…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…