Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од денес пицата изгледа вака!

t

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ ги помати сметките на Италија во фудбалскиот натпревар кој се играше во националната арена Тодор Проески.

Со маестралниот гол на Барди од слободен удар Македонија го заврши натпреварот со реми, а еве што се случува на социјалните мрежи по натпреварот.

Подруго е кога ги знаеме сите дупки на теренот, велат задоволните македонски навивачи…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Младите македонски фудбалери ја декласираа Саудиска Арабија…

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше…

СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш…

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе…

(5:2) Македонија поразена од Италија

Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа до нов подвиг.…

(Видео) МАЕСТРО НАЦОСКИ! ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ…

Фудбласката селекција на Македонија ги продолжува настапите…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…