Објавено на:

Со дронови гранатиран родниот град на Володимир Зеленски!

t

Нападот на јужниот украински град во кој пораснал Зеленски се случил рано утринава, изјави Валентин Резниченко, гувернер на Днепропетровск, додавајќи дека во нападот биле уништени два ката од училиштето во родниот град на Зеленски.

Русија сѐ повеќе користи ирански камикази, беспилотни летала за да ги нападне украинските цели. Украинската војска соопшти дека во текот на ноќта соборила пет ирански беспилотни летала во јужна Украина, додавајќи дека два навлегле во нивната противвоздушна одбрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Загинаа тројца пилоти: Русија тврди дека Украина…

Украина изврши напад врз воените аеродроми во…

(Видео) Зеленски воведува нова награда: “Златно срце”…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски објави дека од…

Британско разузнавање: Се намалува поддршката за Русија…

Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај…

Зеленски не е задоволен од максималната цена…

Европската унија, Г-7 и Австралија се договорија…

Поранешен советник во ЦИА: Жал ми е,…

Загубите на вооружените сили на Украина и…