Со Мицкоски не сме во најдобар однос, ниту јас ниту мојата партија е партија на потрчковци

t

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски во вечерашното гостување во “Само интервју” изјави дека не е во најдобар однос со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

“Од локалните избори па навака, морам да кажам дека не функионираме баш најдобр ооднос со Христијан Мицкоски, оние што се мои обврски како коалиционен договор во Карпош се исполнети во целост, за разлика од коалиционите договори што ги имаме на ниво на цела Македонија вклучувајќи го и Град Скопје, засега ГРОМ има чиста нула. Ниту јас, ниту мојата партија е партија на потрчковци” – изјави Јакимовски.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

(Видео) Палевски: До крајот на 2022 година…

До крајот на 2022 година ВМРО-ДПМНЕ нема…

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Обвинителството ќе бара притвор за сите обвинетите…

Инфомакс открива дека обвинителството ќе бара притвор…