Со пиштол ранил момче во Аеродром, доби кривична за “убиство во обид”

t

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Т.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.
Во текот на април 2022 година во нас. Аеродром, пријавениот од пиштол испукал неколку куршуми и му нанел тешка телесна повреда на М.Т., соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Важно соопштение од Народна банка: Раст на…

Во јули годинава според намената на кредитите…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

На 18.08.2022 во 11.40 часот било пријавено…

Во Тетово се одвива гласање на болни,…

Со гласањето на граѓаните во домашни услови…

Ветено, сторено: Започнуваме со изградба на капитален…

Градот Скопје денеска ја почна реализацијата на…

(Видео) Никогаш не сум зела пари: Нема…

Суспендиранаата обвинителката Вилма Рускоска денеска ја поднесе…