Објавено на:

Со посредство на Москва договорен прекин на огнот меѓу Азербејџан и Ерменија

t

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека Москва посредувала во преговорите за прекин на огнот помеѓу Азербејџан и Ерменија.

Се надеваме дека договорот постигнат по руското посредување за прекин на огнот од девет часот по московско време ќе биде целосно испочитуван, се наведува во соопштението на руското Министерство за надворешни работи.

Исто така се посочува дека Русија е „исклучително загрижена поради влошувањето на ситуацијата” на ерменско-азербејџанската граница и ги повика „страните да се воздржат од каква било ескалација”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

Бројот на загинати во пожарот во Москва…

Бројот на загинати во пожарот на плоштадот…

(Видео) Трагедија во Русија: Две лица загинаа…

Две лица загинаа во пожар во зграда…

(Фото) Македонските фудбалери изгубија од Азербејџан: Ковачевски…

Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа да победи ниту…

(Видео) Тодоровски од Москва ексклузивно за “Инфомакс”:…

Во денешната епизода на "Тешки муабети" ексклузивно…