Спасовски: Државата и граѓаните се безбедни со СДСМ

t

Со #СДСМ, граѓаните и државата се на сигурно – најбезбедна земја сме на Западен Балкан, во регионот најдобро се справуваме со миграцијата, имаме напредок во борбата против секаков вид криминал, сите показатели велат на добар пат сме и така ќе продолжиме – Силно и одлучно со граѓаните на Штип ги потврдивме овие досегашни резултати, обединети кон нови победи, напиша на Фејсбук министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

– И тука можам да кажам дека ветив подобрување на условите за работа на штипската полиција и поквалитетни услуги за штипјани, и тука од 2021 – тоа е реалност со реновираната Полициска станица за безбедност во сообраќајот Штип.

Покажавме со успешното надминување на Ковид кризата во периодот кога ја предводев Владата, и сега со оваа економско-енергетска криза, дека СДСМ знае и умее да води напред во клучни моменти. Го поддржавме стандардот на граѓаните, компаниите, ранливите граѓани… НАТО членка, отворени преговори со ЕУ. Со задоволство го потпишав првиот Договор на македонски јазик помеѓу 🇲🇰 и 🇪🇺 со Фронтекс. Достоинствено ќе бидеме дел од европското семејство, како Македонци. Македонската иднина е европска!

Силно и одлучно кон иднината! – нагласи Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…