Спасовски: ЕУ ќе допринесе секој граѓанин на Македонија да се чувствува свој на своето

t

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во гостување во Дневникот на Сител ТВ кажа дека пред се граѓаните ќе бидат во придобивка од членството во Европската унија, а потоа и Министерството за внатрешни работи.

– Важно е низ процесот на преговарање, низ воведувањето на таквите вредности коишто се европски кои сите ние ги посакуваме да дојде до промена или јакнење на јавната свест и нашето размислување да биде токму во тој правец на европски вредности, европски идеали кои се базираат на демократски општества, кои се базираат на една солидарност, на слобода итн. Тоа е нешто што е потребно за секој еден граѓанин да се чувствува свој на своето овде во нашата Македонија, рече Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Министерот Спасовски на работна средба со британската…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска…

Спасовски открива: Понудив да биде најден друг…

Секој има право на свои видувања и…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ без нapушувања на…

Ова е една од најмирните новогодишни ноќи,…