Спасовски за “Јавна соба”: Досега има двајца осудени, продолжуваме со активности за откривање на нови сторители

t

Случајот „Јавна соба“ беше одново пријавен во МВР изминатите денови. Добро е што веќе имаме и судска пресуда за ваков случају и тоа е прв чекор кон сузбивање на овие појави. При вакви кривични дела се прават анализи дали да имаме измени во законите за што повеќе да можеме да ги заштитиме жртвите. За сега имаме две лица кои се осудени, но полицијата продолжува со активности за откривање и нови сторители, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во „Топ тема“ на телевизија Телма.

– Анализираме каде има недостатоци и во зкаонските одреди и во системот и заедно со другите институции правиме напори што поефикасно да се поставиме, дополни Спасовски.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски открива: Понудив да биде најден друг…

Секој има право на свои видувања и…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ без нapушувања на…

Ова е една од најмирните новогодишни ноќи,…

(Видео) И Спасовски си заминува?

Го најавува ли своето заминување и министерот…

Спасовски не сака да коментира дали ќе…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на…