Спасовски – Мејер: Интензивна македонско-американска соработка и во наредниот период

t

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната работна средба со заменик-шефот на Мисијата на Американската амбасада во Скопје Ерик Мејер и членовите на делегацијата, упати благодарност за досегашната соработка и поддршка од САД години наназад, конкретно во делот на зајакнување и модернизирање на капацитетите на МВР.

– Во делот приоритети и цели на МВР, министерот Спасовски ги посочи борбата против сите облици на организиран криминал и борбата против тероризмот, за што констатираше дека овие цели успешно се спроведуваат, а постигнатите резултатите се на високо ниво, известуваат од МВР.

Заменик-шефот на Мисијата Мејер му се заблагодари на министерот Спасовски за денешнава средба како и за континуираната одлична соработка на земјава со САД во повеќе сфери од општествениот живот, пренесувајќи ја заложбата на американската Влада и Амбасада за поддршка и интензивна соработка и во наредниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+Видео) Падна Арачиново: Спречен транспорт на дрога…

На 24.03.2023 од страна на полициски службеници…

Македонија ѝ донира 12 хеликоптери на Украина…

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“,…

Еко-патролата на ЈП Комунална хигиена со засилени…

Еко-патролата на ЈП Комунална хигиена – Скопје…

До февруари 2024 сите документи ќе мора…

Министерството за внатрешни работи, постапувајќи по заклучок…

Возач се обидел да прегази неколку лица…

Во петокот, на паркингот на аеродромот Келн/Бон,…