Спасовски: Мирна новогодишна ноќ без нapушувања на јавниот ред и мир, граѓаните одговopно пpocлавуваа

t

Ова е една од најмирните новогодишни ноќи, без кривични дела и без нарушување на јавниот ред и мир, граѓаните празнуваа одговорно, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оценувајќи ја новогодишната ноќ на безбедносен план. Спасовски денеска беше во посета на полициската станица во Прилеп која е последна од 70-те реновирани.

– Оваа новогодишна ноќ е една од најмирните, без нарушување на јавниот ред и мир, без кривични дела, без поголеми сообраќајни незгоди. Исто помина и на подрачјето на СВР Битола. Во Прилеп исто така помина како една од најмирните прослави на Новата Година, како што е на ниво на државата. Имаме едно нарушување на јавниот ред и мир во Скопје, имама една сообраќајна несреќа, која, за среќа, нема фатален исход, значи немаме сообраќајни нерсреќи со тешки телесни повреди. Им благодарам на сите граѓани кои празнуваа и прославуваа одговорно, така како што го упатувавме повикот, што придонесе сите заедно да направиме новогодишната ноќ да ни помине мирно и безбедно, така како што сите посакуваме, така како што прилега на една демократска земја, изјави Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Отворивме сериозна битка со криминалните структури

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

Спасовски со пораки на Комитетот на министри…

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во…

Спасовски: МВР уште во 2012-та поднесе кривична…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски попладнево…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Министерот Спасовски на работна средба со британската…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска…