Спасовски открива: Понудив да биде најден друг човек што ќе раководи со MBP

t

Секој има право на свои видувања и коментари многу од тие личности се вклучија и дадао максимум од себе за да се направи напредок на државата. Нема да навлегувам во личните ставови и сугестии и оценки коишто биле дадени, Димитров беше еден од тие кој ги креираше политиките и ги носеше одлуките кои се однесуваат на надворешната политика така да сметам дека треба да се оддаде признание на сите луѓе кои работеа во овие процеси, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во „Студио 10“ во однос на изјавата на екс-вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров.

-Посебно сакам да се заблагодарам на Заев којшто донесе многу храбри и визионерски одлуки за кои и историјата ќе поврди дека биле исправни и за граѓаните и за народот, вели Спасовски .

Тој напомена дека при разговор со новиот мандатар Димитар Ковачевски понудил да се најде друг човек за раководство со министерството за внтрешни работи и на оваа позиција како што објаснува Спасовски влегол сосема растретно во овој избор на влада.

-Со Ковачевски имавме неколку средби на кои разговаравме на оваа тема. Јас понудив да биде најден друг човек што ќе раководи со МВР, рече Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…

МВР: Лажна е веста дека исчезнатото девојче…

Лажна е веста дека исчезнатото 14-годишно девојче…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…

ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Симнато црковното, а поставено албанското…

Скандалозен настан се случи денеска во тетово…

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ВАЊА Полицијата ја барала…

Мајката Зорица Ѓоревска за дел од медиумите…