Спасовски: Се е различно по 27 април, сега нема или има минимално нелегално прислушување

t

Се е различно и понапредно после 27 април, државата и институциите, посебно македонската полиција. Во 2017 разговаравме за служба и полиција која ги кочи човековите права и слободи, рече министерот за внатрешни работи Спасовски во изјавата на 5 годишнината од настаните во Собранието на 27 април.

„Денес имаме целосна реформирана полициска структура, посебна служба како Агенцијата за национална безбедност. Формирана е посебна Оперативно техничка агенција, со што е оневозможено или е сведена на најниско можно ниво можноста за какво било нелегално прислушување“, вели Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Министерот Спасовски на работна средба со британската…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска…

Спасовски открива: Понудив да биде најден друг…

Секој има право на свои видувања и…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ без нapушувања на…

Ова е една од најмирните новогодишни ноќи,…