Објавено на:

Спасувачите во градот Мариупол: Пронајдени се од 50 до 100 тела во две згради

t

Спасувачите во градот Мариупол пронајдоа 50 до 100 тела во две згради што ги пребаруваа, а воедно треба да пребараат уште три други, вели помошникот на градоначалникот Петро Андриушченко.


Гувернерот на Луганск вели дека руските сили во голема мера го контролираат Северодонецк, градот во кој украинскиот претседател Володимир Зеленски вели дека се решава судбината на Донбас.

Помошник на градоначалникот во градот Мариупол вели дека околу 50 до 100 тела се пронајдени во претресени високи згради, нарекувајќи го „бескрен караван на смртта“.
Институтот за меѓународни финансии проценува дека руската економија ќе се намали за 15 отсто оваа година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

Украина: Опасноста од катастрофа во Запорожје секојдневно…

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот…

Што ќе остане од Украина? Стремусов: Иднината…

Херсонски политичар: Иднината на Николаевската област е…

Како македонски политичари: Русија и Украина меѓусебно…

Киев и Москва денеска повторно меѓусебно се…