Објавено на:

Спектакл во најава: Меси и Роналдо ќе играат еден против друг за последен пат

t

Кристијано Роналдо заврши со играње на елитен фудбал. Тој се пресели во С. Арабија каде ќе игра за Ал Наср. Со тоа се чини дека завршува епската “војна“ меѓу него и Лео Меси. Ривалство кое трае веќе 15 години и повеќе.

Сепак, на задоволство на фудбалските фанови, следува мега – дуел, веројатно за последен пат и тоа во Ријад.

Имено закажана е пријателска средба меѓу ПСЖ и комбиниран тим на Ал Наср и Ал Хилал.

Се разбира дека ќе игра Роналдо за Арапите, а секако дека Меси па и Мбапе и Нејмар, нема да го пропуштат овој спектакл.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Роналдо даде четири гола на еден…

Ал Наср со 4-0 победи на гостувањето…

За петтиот роденден на близнаците Ева и…

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо…

(Фото) По стапките на татка си: Синот…

Синот на Кристијано Роналдо, Кристијано Јуниор ќе…