СПЕКТАКУЛАРНО: Погледнете го видеото како „под рачна“ полетува Mig 29

t

Пред само неколку недели светот го виде неверојатното полетување, под агол од речиси 90 степени, на Боинг 787-9 Dreamliner.

Меѓутоа, кога сите помислија дека екстремните пилотски „способности“ очигледно се завршени, пилотот на МиГ 29 направи нов пробив. На почетокот на полетувањето се оди со нормално темпо, моторите се форсираат, авионот полека се движи, добива брзина и токму кога ќе се симне од земјата, наеднаш пилотот добива сосема поинаква идеја за насоката на летот…

Извор: balkanspress

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во гранатирање почина потпретседателката на парламентот на…

Потпретседателката на парламентот на непризнатата проруска Донецка…

Тројца кандидати во трка за директор на…

Емилија Шопар-Јованова, Ненад Савески и Наташа Габер-Демјановска…

(Видео) Хаос во Северна Митровица: Пронајдена бомба…

Екипата за деминирање на косовската полиција неутрализираше…

Полска го прифаќа предлогот на Германија: Распоредува…

Полскиот министер за одбрана денеска најави дека…

Курти за инцидентите во Косово: Ќе обезбедиме…

Косовскиот премиер Албин Курти најави дека Владата…