СПЕКТАКУЛАРНО: Погледнете го видеото како „под рачна“ полетува Mig 29

t

Пред само неколку недели светот го виде неверојатното полетување, под агол од речиси 90 степени, на Боинг 787-9 Dreamliner.

Меѓутоа, кога сите помислија дека екстремните пилотски „способности“ очигледно се завршени, пилотот на МиГ 29 направи нов пробив. На почетокот на полетувањето се оди со нормално темпо, моторите се форсираат, авионот полека се движи, добива брзина и токму кога ќе се симне од земјата, наеднаш пилотот добива сосема поинаква идеја за насоката на летот…

Извор: balkanspress

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Западот го предупредил Курти: Ако не биде…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека бил…

И Партијата за движење на Турците ја…

Централното Собрание на Партијата за движење на…

Ѓоковиќ води против Циципас во финалето на…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го…

Начевски и Николов ќе го судат финалето…

Македонија ќе биде дел од финалето на…

Возачи бидете внимателни: Можна појава на одрони…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…