Спремете се за плажа без да одите во теретана: Секс-пози за зацврстување на мускулите

t

Новите и необични пози во сексот може да ви помогнат да истрошите неколку калории плус, па се одлична замена за напорните тренинзи.

Пози создадени за слабеење и уживање:

Сирена
Во оваа поза жената лежи на кревет, но овој пат горниот дел од телото виси над креветот, додека се потпира на рацете. Мажот лежи во иста положба и го диктира темпото на „тренингот.“

Мост
Потребна ви е висока површина на која жената ќе го потпре горниот дел од телото со рацете, а мажот сам ја бира својата позиција. Оваа поза е добра за затегнување на задникот и нозете кај мажот, а за затегнување на рацете кај жената.

Водопад
Топлата када и купката е неопходна за овој сексуален експеримент. Жената е свртена со грб накај мажот и со подвиткани коленици. Оваа поза е добра вежба за задникот на жената, а доколку мажот ја држи за струкот и го диктира темпото, е одлична за машките бицепси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдено машко тело на плажа на Халкидики:…

Телото на постар маж, чиј идентитет не…

Спремете се за плажа без да одите…

Новите и необични пози во сексот може…

(Фото+видео) Ѓоковиќ ужива на плажа откако изјави…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, следната…