Објавено на:

Спремни сме да одговориме на секој предизвик: Градоначалникот на Кисела Вода објави телефонски број на кој граѓаните можат да побараат помош

t

Месец март секогаш знае да биде временски променлив, но ние сме спремни да одговориме на секој предизвик.

Со екипите на зимската служба дежурни сме во текот на целата измината ноќ, снежните наноси се чистат низ територијата на Кисела Вода за утрово нашите сограѓани да имаат непречен тек во извршувањето на своите активности.


Иако според временската прогноза најавите се три дена да врне снег, сакам да ви порачам да бидете спокојни.
Нема да дозволиме во Кисела Вода да запре нормалното функционирање, ќе се чисти во сите урбани и местни заедници.

Екипите се на терен и достапни 24 часа на располагање за вас, а постојат и телефонски броеви на кои што можете да се јавите доколку има потреба од дополнителна интервенција.

Во служба на граѓаните ставени се и сите службени возила на општината за нивните неопходни потреби.

075/309-548 (Далибор)

contact@kiselavoda.gov.mk

или на Facebook страната на Општина Кисела Вода, Фејсбук статус на градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хаос на улиците во Виена откако…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Почина поранешниот албански претседател Бујар Нишани

На 56- годишна возраст почина поранешниот албански…

Кина подготвува “руско сценарио” : Се спремаат…

"Руско сценарио“: Кина се подготвува за најлошото.…

РПЦ: Му благодариме на Бога што ја…

Светиот синод на Руската православна црква го…

Најавите за поскапување на струјата веќе втор…

Кои и колку општини формирале јавни претпријатија…