Објавено на:

Спречен инцидент во Бутел на ракометен натпревар, едно лице е приведено

t

„На 22.05.2022 околу 18:15 часот во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода А.Б.(20) од Скопје затоа што влегол во салата со околу 15 лица од навивачка група и нападнале едно лице, а се обиделе и физички да се пресметаат со припадници на друга навивачка група кои биле во салата на ракометен натпревар.

При интервенцијата едно лице од групата физички нападнало полициски службеник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во известувањето од полицијата.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИНЦИДЕНТ НА УНГАРСКО-СРПСКАТА ГРАНИЦА: Граничар погоден со…

Инцидент се случи денеска на унгарско-српската граница…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

За Барди има интерес од Алмерија, но…

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец…